חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מקלחון פינתי 2 דלתות קוביות שחור

במה עדיף לקלח את הילדים: באמבטיון או מקלחון?

תוכן עניינים

עד גיל שנה-שנה וחצי לערך נצטרך לקלח את הילדים שלנו באמבטיה ייעודית משלהם, בשילוב כיסא מיוחד אותו מניחים באמבטיה הקטנה שלהם מפלסטיק וזה יספק לנו מרחב בטוח וגדול מספיק לקילוח הילדים. מגיל מסוים, אמבטיה זו הופכת להיות קטנה מדי ותצטרכו להתחיל לחשוב איך לקלח את הילדים ב"מקלחת של הגדולים". כאן עולה השאלה האם עדיף לקלח אותם במקלחון או אמבטיון ואילו פרמטרים נרצה לקחת בחשבון?

מהם הפרמטרים שנרצה להתחשב בהם?

  • בטיחות – בין הפרמטרים שנרצה להתחשב בהם האחד שיעלה על כולם יעסוק כמובן בנושא הבטיחות. הבטיחות היא מעל הכל בכל הנוגע לילדים שלנו וכאשר מדובר בילדים קטנים אמבטיה תהיה האופציה הבטיחותית ביותר. היא תספק להם מסגרת ותיחום, תאפשר להם לעמוד ולשבת בצורה נוחה והיגיינית יחסית וביחד עם מקלחון הזזה שיותקן על האמבטיה יספק מתחם סגור ובטיחותי למקלחת.
  • נוחות – כאן זה מתחלק לנוחות שלנו כהורים המקלחים את הילדים שלנו לעומת נוחות הילדים. אנו רוצים להתכופף כמה שפחות ולהתרוצץ כמה שפחות כדי להשקיע את המאמצים והכוחות שלנו בקילוח הילדים ולסיים ללא כאבי גב. כמו כן נוחות הילדים מתבטאת בעיקר במרחב שיש להם בתוך המקלחת ובתחושה שלהם בה. ילדים עשויים להרגיש יותר בלחץ דווקא במקלחונים צפופים יותר או כאשר הם צריכים לעמוד כל זמן הרחצה ולכן אמבטיון יהיה עדיף לרוב גם במקרה כזה.
  • חוויה – ילדים נהנים יותר להתקלח באמבטיה, אין ספק בכך. תוכלו למלא להם אמבטיה עם מים (משהו שלא תוכלו לעשות עם מקלחונים רגילים), להוסיף צבעים, פצצות קצף, משחקי מים למקלחת ועוד אביזרים שישדרגו את חוויית הרחצה שלהם.
  • יעילות – בסופו של יום אנו רוצים לספק גם מקלחת יעילה, היגיינית ונעימה לילדים שלנו, שיוכלו לצאת ממנה רעננים מצד אחד אך גם עייפים, נקיים ומוכנים לשינה מצד שני. 

לסיכום; השימוש באמבטיה עם מקלחון מותקן עליה – אמבטיון, תהיה ככל הנראה האופציה הטובה ביותר כדי לקלח בה את הילדים שלנו. מגיל בוגר יותר ניתן יהיה לעבור למקלחון עמידה ולאפשר להם גם להתקלח לבד כשאתם רגועים יותר. שרה אמבט מספקת את כל סוגי המקלחונים, האמבטיות והאביזרים השונים לאמבטיה. נשמח לעמוד לשירותכם בכל צורך.

מאמרים נוספים
טיפים לבחירת מקלחון
טיפים לבחירת מקלחון

עבור אנשים רבים מקלחת היא "קדושה". מעין זמן איכות עצמי במהלך היום, שבו אף אחד לא יכול להפריע לנו או לשגע אותנו. הזמן שלנו לעצמנו,

קרא עוד »
Scroll to Top